Activity

  • SPORTS ACTIVITIES

    Cricket

    U – 14 Boys
    U – 17 Boys
    District level
    Mumbai School Sports Association,
    Giles shield & Harris shield,
    Kumar Aaradhya Shinde – 9th /C

    Mumbai Cricket Association – U – 14 Boys Team selection.

    1. Kabaddi

    U – 14 Boys
    U – 14 Girls
    U – 17 Boys
    U – 17 Girls
    District level


    Amar Hind Mandal, Shree Udyan Ganesh Mandal
    1. Kho – Kho

    U – 14 Boys
    U – 14 Girls
    U – 17 Boys
    U – 17 Girls
    District level

    1. Volleyball

    U – 14 Boys
    U – 17 Boys
    U – 17 Girls

    District level, Mumbai School Sports Association

     

    1. Tug of War

    U – 17 Boys
    U – 17 Girls

    District level, Tug of war Mumbai Association

    1. Langadi

     

    U – 17 Boys
    U – 17 Girls

    District level

    1. Athletics

     

    U – 14 Girls
    U – 14 Boys
    U – 17 Girls
    U – 17 Boys

    District level

    1. Sikai Marshal Art

     

    U – 14 Girls
    U – 14 Boys
    U – 17 Girls
    U – 17 Boys
    District level, Division level & State level

    Kumar – Lochan R. Mohite – 9th/B – U – 17 Boys Goldmedal

    Kumari – Shivani A. Dahiphale – 9th B – U – 17 Girls Goldmedal

    Kumari – Chetana M. Mohite – 9th B – U-17 Girls Goldmedal

    Kumari – Vidhi R. Kamble – 8th E  - U – 14 Girls Goldmedal

    Kumar – Nandraj D. Wadekar – 6th B – U – 14 Boys Goldmedal

    National साठी selection

    1. Budo Marshal Art

     

    U – 14 Girls
    U – 14 Boys
    U – 17 Boys
    U – 17 Girls


    District level
    1. Rope skipping

     

    U – 17 Boys
    U – 17 Girls


    District level
    1. Karate

     

    U – 14 Boys
    U – 14 Girls
    U – 17 Boys
    U – 17 Girls
    District level & Karate, Mumbai Association

    Kumar – Lochan R. Mohite 9th B – U – 17 Boys Goldmedal

    Kumar – Nandraj D. Wadekar – 6th B – U -14 Boys Gold medal

    Kumar- Ritik R. Kamble – 10th/C -U – 17  Boys Bronze medal

    Kumari – Shivani  A. Dahiphale 9th B – U – 17 Girls Gold medal

    Kumari – Chetana M. Mohite 9th/B – U – 17 Girls Gold medal

    Kumari – Vidhi R. Kamble – 8th/E – U – 14 Girls Gold medal

     

    1. Yoga

    U – 17 Boys
    U – 17 Girls
    District level

     

    1. Taykwondo

    U – 17 Boys
    U – 14 Girls
    District level & Division level & state level

    Kumar- Aditya Sanjay Bhoite – 10th / B


    State level – Bronze medal
    1. Table Tennis

     

    U – 14 Boys


    District level
    1. Swimming

     

    U – 14 Boys


    District level
    1. Roler Sketting

     

    U – 14 Boys


    District level & Mumbai Sketting Association

     

    1. Boxing

    U – 14 Boys
    U – 14 Girls
    District level & Division level Mumbai school sport Association

    Kumari – Aarya S. Malkar – 8th/A

     

    1. Carrom

    U – 17 Girls
    U – 17 Boys


    District level
    1. Chess

     

    U – 17 Boys
    U – 17 Girls
    U – 14 Boys
    U – 14 Girls


    District  level

     

    1. Choiykwong – do

    U – 17 Boys
    District level,

    Aniket Kishor Chogale – Gold medal

     

    1. Badminton

    U -14 Girls
    District level, Division level, Mumbai School Sports Association

    Kumari : Shravani Mahesh Panchal   7th/A

 

 

Best Choice

Follow Us

Email Updates

Join our digital mailing list and get news
deals and be first to know about events

Your subscribe request has been sent!